SUUR ARMASTUS 

Esmaspäev, 28. august
21:30

Valmis armastuseks
(Dut yeung nin wa)
Hiina-Hong Kong-Prantsusmaa 2000 / 98 min

Režissöör: Wong Kar-wai, stsenarist: Wong Kar-wai, operaatorid: Christopher Doyle, Pin Bing Lee, muusika: Mike Galasso, Shigeru Umebayashi, osades: Maggie Cheung, Tony Leung Chiu Wai, Ping Lam Siu, tootja: Block2/Jet Tone/Paradis, müük: Fortissimo Film Sales, levitaja Eestis: Intercinema Art Agency

Kitsas ja rahvarohke üürimaja 1960. aastate Hongkongis. Kaheldes oma abikaasade truuduses, leiab teineteisele määratud paar üksteist.

Tänavu Cannes’is rahvusvahelist žüriid juhtinud filmilavastaja Won Kar-wai kaheksas täispikk mängufilm on üks kauneimaid ja elegantsemaid armastusfilme läbi aegade. Režissöör lahendab truudusetuse ja saatuse teema lummavalt nostalgilises võtmes. Ta näitab meisterlikult tagasihoitud kirge, millele tähendavad kerged puudutused või üks silmapilk rohkem kui tuhat suudlust. "Valmis armastuseks" on magusvalus šedööver, mis toidab nii tundeid kui ilumeelt.

Neli aastat hiljem tegi režissöör filmile mõttelise järje pealkirjaga "2046". Mõlemaid filme on näidatud PÖFFil.
Kümnete auhindade kõrval pälvis filmis peaosa kehastanud Tony Leung oma rolli eest parima meesnäitleja tiitli Cannes’i festivalil. Filmi võttis üles Kar-wai "ihuoperaator" Christopher Doyle ("Õnnelikult koos", "Kangelane").  

Kantoni, prantsuse, mandariini keeles, inglis- ja eestikeelsete subtiitritega

Vaata filmi kodulehekülge

 
   
 
 
 
 
Uudised

25.10.2006 | Tallinna Kinomajas peetakse Rahvusvahelist Animapäeva »

24.10.2006 | Ungari filmipäevad lõpetab M. Jancsķ legendaarne film »

22.10.2006 | Tuntud tundmatud ungari filmid »
PÖFFi postiljon

Tunne ennast mugavalt - liitu PÖFFi meililistiga ja meie e-postiljon toob värsked festivali-uudised otse sinu postkasti!
» Liitu