Nädalavahetus, 26. – 27. november

JUST FILM Nukuteatris, kodukas http://www.justfilm.poff.ee  
ANIMATED DREAMS kinos Sõprus, kodukas http://2005.poff.ee/anima SLEEPWALKERSi kinos Sõprus, kodukas http://2005.poff.ee/sleepwalkers  

Laupäev, 26. november

Kell 16.00 Nukuteatris avatakse festival JUST FILM, varem välja kuulutatud avafilm "Oliver Twist" on vahetatud välja Prantsusmaal valminud lasteloo "Charly" vastu. Tööd alustavad laste˛ürii (9–13aastased) ja noorte˛ürii (14–18aastased). Lisainfo www.justfilm.poff.ee  

Kell 12.00 peab loengu digimeedia festivali Onedotzero juhtfiguur Anna Doyle. ANIMATED DREAMSi külaline Doyle räägib viimase 10 aasta liikuva graafika ja animatsiooni arengust ning selle “ebatraditsioonilisest” kasutusest filmis, arhitektuuris, graafilises disainis, reklaamis, muusikas, moes jne.
Loengule on oodatud antud valdkondades tegutsevad professionaalid ja tudengid ning kõik, kes on huvitatud audiovisuaalkultuuri uutest suundadest ja selle seostest muude meediumitega. Kinos Sõprus toimuv loeng on tasuta ja ilma eelregistreerimiseta. Info tel. 631 4648
Kell 14.00 pakub ANIMATED DREAMS vaadata ˛üriiliikme Michaela Pavlatova retrospektiivi. Euroopa tunnustatuma naisanimaatori tööd on saanud palju auhindu nimekatel animafestivalidel ning kandideerinud ka Oscarile. Lisainfo www.poff.ee/anima  

Kell 18.45 näitab JUST FILM Norra selle aasta parimat laste- ja noortefilmi "Sõbrad igaveseks".

Kell 20.00
on Sõpruse kino ekraan Kanada sõltumatu animatsiooni päralt. ANIMATED DREAMS näitab vabakutseliste animaatorite unikaalseid ja omanäolisi töid. Programmi on taskusse pistnud ja kaasa toonud Ottawa Rahvusvahelise Animafilmide Festivali kunstiline juht Chris J. Robinson, kes tutvustab filme lähemalt ja vastab küsimustele. Lisainfo www.poff.ee/anima  

Kell 20.30
JUST FILMi programmis noortefilm "Pimelendajad", mis jutustab kahest 13aastasest tüdrukust, kes erinevad teistest teismelistest selle poolest, et nad on pimedad.

Kell 22.00
jõuab JUST FILMi ekraanile "Hukas noorus" lugu 16aastastest poistest, kes seovad noore naise päevadeks tooli külge.


Pühapäev, 27. november

Kell 12.00 on kõik anima- ja raamatusõbrad oodatud Viru keskuse raamatupoodi Rahva Raamat, kus ANIMATED DREAMS presenteerib animafestivali erikülalise Chris J. Robinsoni raamatut “Between Genius and Utter Illiteracy: a Story of Estonian Animation”. Raamatu autor vastab küsimustele ja jagab autogramme. Kõik huvilised on oodatud! Üritus on tasuta. Lisainfo 631 4648.

Kell 14.00 näeb ANIMATED DREAMSil Eesti naiste animaprogrammi. Esitlusele tulevad viimase kuue aasta jooksul valminud animatsioonid. Tegemist on Kunstiakadeemia stsenograafiaosakonna ja Tartu Kunstikooli meedia- ja reklaamikunsti osakonna töödega. Kuid mitte ainult, ekraniseerub Jelena Girlini ja Mari-Liis Bassovskaja ühistööna valminud film "Laud", mis pälvis 2004. aastal PÖFFi animafestivali rahvusvahelise ˛ürii otsuse kohaselt Parima noore re˛issööri preemia. Lisainfo www.poff.ee/anima.

Kell 14.00 JUST FILMi näitab animaga segatud lastefilmi "Sõnajalaõie saladus", mis sobib ka kõige pisematele vaatajatele.

Kell 16.00
JUST FILMi eriprogramm: H. C. Anderseni 200. sünniaastapäevale pühendatud seanss muinasjutukirjaniku loomingu ainetel valminud multifilmidest, nende hulgas "Lumekuninganna" ekraniseering. Lisainfo www.justfilm.poff.ee.

Kell 18.00 pannakse väärikas punkt neli päeva kestnud ANIMATED DREAMSile. Animafestivali ˛ürii kuulutab välja võitjad ning annab üle Puust Hundi nimelise grand prix’ . Lisaks antakse auhinnad parimale loole, parimale disainile ning Põhja- ja Baltimaade parimale animafilmile. Auhinnatud töid saab lõpetamisel ka näha.

Kell 20.00 SLEEPWALKERSi tudengifilmide festivali avamine kinos Sõprus. Sissepääs kutsetega. Näitamisele tuleb üheksa uut eesti tudengifilmi, mida huvilised saavad näha 28. novembrist–2. detsembrini kl 14.30. Lisainfo www.poff.ee/sleepwalkers.

Kell 20.00 näitab JUST FILM noortelugu "Popmuusika a la Vittula", mis räägib väikesest linnakesest 1960ndatel, kuhu koos muusikaõpetaja Gregeriga jõuavad uued tuuled.


 
   
 
 
 
 
Uudised

25.10.2006 | Tallinna Kinomajas peetakse Rahvusvahelist Animapäeva »

24.10.2006 | Ungari filmipäevad lõpetab M. Jancsó legendaarne film »

22.10.2006 | Tuntud tundmatud ungari filmid »
PÖFFi postiljon

Tunne ennast mugavalt - liitu PÖFFi meililistiga ja meie e-postiljon toob värsked festivali-uudised otse sinu postkasti!
» Liitu