Kohe paradiisi

Ei saa öelda, et Hany Abu-Hassadi, palestiina juurtega Hollandis resideeruva autori indie-film “Kohe paradiisi” oleks filmikunsti mõttes midagi erakordselt head ja uuenduslikku. Aga see soe empaatia, millega vaataja ette laotatakse kahe palestiinlase, lapsepõlvesõbra Sa ja Khaledi märtrisurma minemise tee, mis ääristatud alanduse, kahtluse, õiglustunde ja teiste inimlikult mõistetavate emotsioonidega, teeb filmist vaatamist vääriva teose.
Petegelaste jaoks ei ole asi niivõrd religioosses kohusetäitmises, lubatud Paradiisi jõudmises, kui selles, et nende isiklik kokkupuude Iisraeli okupatsiooniga on jätnud parandamatud haavad. Tel Avivi tänavail, musta ülikonna all peidus tappev laeng, tunnevad mõlemad mehed, et tagasiteed pole, tulevikku ammugi mitte, ja isegi kui usk lubatud paradiisi lööb kõikuma, ei muuda see enam midagi. Kättemaks on nii poliitiline, religioosne kui isiklik ja samas impersonaalne – kellegi teise tuleviku ja vabaduse nimel.

/Margit Tõnson/

 
   
 
 
 
 
Uudised

25.10.2006 | Tallinna Kinomajas peetakse Rahvusvahelist Animapäeva »

24.10.2006 | Ungari filmipäevad lõpetab M. Jancsó legendaarne film »

22.10.2006 | Tuntud tundmatud ungari filmid »
PÖFFi postiljon

Tunne ennast mugavalt - liitu PÖFFi meililistiga ja meie e-postiljon toob värsked festivali-uudised otse sinu postkasti!
» Liitu