Nosferatu, õuduste sümfoonia / "Nosferatu, eine  Symphonie des Grauens" / Saksamaa 1922 / 70 min

Reede, 17. märts, 19:00

Režissöör: Friedrich Wilhelm Murnau, stsenarist: Henrik Galeen, operaator: Fritz Arno Wagner, muusika: Kaspar Jancis/Kriminaalne Elevant, osades: Max Schreck, Gustav von Wangenheim, Alexander Granach, tootja: Prana-Film, koopia: Goethe Instituut, formaat: DVD

Live-na ületamatu šõubänd Kriminaalne Elevant tuuritas 2004. aastal mööda Eestit ja tegi endakirjutatud muusikat 85 aastat tagasi vändatud vampiirifilmile "Nosferatu, õuduste sümfoonia". Nüüd võib ansambli muusikaga helindatud filmi näha ka ilma ansambli kohalolekuta. Bram Stokeri romaani alusel valminud tummfilmi võib õigusega pidada üheks parimaks horrorfilmiks läbi aegade, kuigi aeg on teinud oma töö ja see mis tundus kunagi hirmus võib nüüd hoopiski lõbus tunduda. Suurepärase ümberkehastusvõimega näitleja Max Schreck, kellele see jäi kahjuks ainsaks tuntumaks rolliks, mängis krahv Dracula osa niivõrd veenvalt ja usutavalt, et seda on raske ka tulevikus kellelgi üle mängida. Filmi õnnestumise taga seisid omaaegne saksa tippmeeskond eesotsas režissöör F.W. Murnau ("Faust", "Viimane inimene", "Tartüff") ja operaator F.A.Wagneriga ("Faust"), kes kasutas ära kõiki toonaseid tehnilisi võimalusi. Muuseas, Bram Stokeri lese palvel hävitati kõik teadaolevad filmi koopiad ja negatiivid üsna varsti peale linaletulekut.

Nosferatu – õuduste sümfoonia” filmimist vaadeldi omapärase nurga alt 2000. aasta filmis “Vampiiri vari“ (rež. E.Elias Merhige).

Tummfilm, saksakeelsete vahetiitritega ja eestikeelse tõlkega

 
   
 
 
 
 
Uudised

25.10.2006 | Tallinna Kinomajas peetakse Rahvusvahelist Animapäeva »

24.10.2006 | Ungari filmipäevad lõpetab M. Jancsķ legendaarne film »

22.10.2006 | Tuntud tundmatud ungari filmid »
PÖFFi postiljon

Tunne ennast mugavalt - liitu PÖFFi meililistiga ja meie e-postiljon toob värsked festivali-uudised otse sinu postkasti!
» Liitu