Marebito – võõras eikusagilt / Jaapan 2004 / 92 min

Reede, 17. märts, 21:00

Re˛issöör: Takeshi Shimizu, stsenarist: Chiaki Konaka, operaator: Tsukasa Tanabe, muusika: Toshiyki Takine, osades: Shinya Tsukamoto, Tomomi Miyashita, Kazuhiro Nakahara, tootja: Euro Space Inc., levitaja: Celluloid Dreams, formaat: 35 mm

Teenimatult "Ringu" lavastanud Hideo Nakata loomingu varju jäänud jaapani õudusfilmide wunderkind Takeshi Shimizu tõusis rahvusvahelisele areenile pärast 2000.a. õudusfilmi "Ju-on", millele järgnesid kohe ka "Ju-on: The Grudge" ning "Ju-on: The Grudge 2". Loomulikult oldi Jaapani uuest horrorfilmide kuninga loomingust huvitatud ka Hollywoodis, ning 2004. aastal lavastaski Shimizu juba osaliselt ameerikalikku remake’i omaenda originaalfilmist (meil linastus pealkirja "Vimm" all), ning tänaseks on paika pandud ka järjefilmi "Vimm 2" plaanid. Äärmiselt produktiivse lavastajana (Shimizu teeb 2-3 filmi aastas) oli  re˛issööril aega, et kahe "Vimma" tegemise ajal vändata mõne päevaga valmis veel väga originaalne õudusfilm, mida suured jaapani horrorfilmi ˛anri austajad on pidanud parimaks Shimizu pikas loomingus üldse.

"Marebito" peategelaseks on vabakutseline teleoperaator Masuoka (jaapani kultusfilmide "Vital" ja "Bullet Ballet" lavastaja Shinya Tsukamoto kehastuses), kes tahab kogeda kõige ehedamat hirmutunnet, et seda jäädvustada. Masuoka õhtud ja ööd mööduvad Tokyo tänavatel ja metrootunnelis, kus ta viimaks leiab kettidesse aheldatud noore naise. Avastanud naise mittemaise päritolu, mõistab mees, et on leidnud võtme ihaldatud kogemuse leidmiseks.

Jaapani keeles, inglise- ja eestikeelsete subtiitritega

 
   
 
 
 
 
Uudised

25.10.2006 | Tallinna Kinomajas peetakse Rahvusvahelist Animapäeva »

24.10.2006 | Ungari filmipäevad lõpetab M. Jancsó legendaarne film »

22.10.2006 | Tuntud tundmatud ungari filmid »
PÖFFi postiljon

Tunne ennast mugavalt - liitu PÖFFi meililistiga ja meie e-postiljon toob värsked festivali-uudised otse sinu postkasti!
» Liitu