Saag II / "Saw II" / USA 2005 / 91 min

Laupäev, 18. märts, 17:00

Re˛issöör: Darren Lynn Bousman, stsenarist: Darren Lynn Bousman, Leigh Whannell, operaator: David A. Armstrong, muusika: Charlie Clouser, osades: Donnie Wahlberg, Franky G, Shawynee Smith, tootja: Twisted Pictures, levitaja: MPDE/Acme Filmai, formaat: 35 mm

Kui 2004. aasta Sundance’i filmifestivalil näidati madala eelarvega tehtud õuduspõnevikku "Saag", siis ei uskunud keegi, et sellest filmist sünnib midagi enamat kui keskpärane õudukas. Napilt miljoni dollariga ülesvõetud low-budget "filmike" teenis ruttu tasa oma tootmiskulud ja tõusis enam kui 50 miljoni teenitud dollariga üheks tulutoovamaks filmiprojektiks läbi aastate.

Halvemini pole läinud filmi järjel, kõigest 25 päevaga üles võetud "Saag II" on tänaseks kinokassades korjanud ligi 100 miljonit dollarit.

Filmi peategelaseks on väärastunud geenius nimega Jigsaw ehk Mõistatus, kes taas soovib alustada mängu, mille panuseks on ei rohkem ega vähem kui kaheksa inimelu. USA filmidele vanusepiiranguid andev organisatsioon otsustas täielikult keelata filmi reklaamid, kuna seal näidatakse võikaid kaadreid äralõigatud sõrmedest.

Inglise keeles, eesti- ja venekeelsete subtiitritega

 
   
 
 
 
 
Uudised

25.10.2006 | Tallinna Kinomajas peetakse Rahvusvahelist Animapäeva »

24.10.2006 | Ungari filmipäevad lõpetab M. Jancsó legendaarne film »

22.10.2006 | Tuntud tundmatud ungari filmid »
PÖFFi postiljon

Tunne ennast mugavalt - liitu PÖFFi meililistiga ja meie e-postiljon toob värsked festivali-uudised otse sinu postkasti!
» Liitu