Nosferatu – öö fantoom / "Nosferatu – Phantom der Nacht" / Saksamaa-Prantsusmaa 1978 / 103 min

Pühapäev, 19. märts, 19:00

Re˛issöör: Werner Herzog, stsenarist: Werner Herzog, operaator: Jörg Schmidt-Reitwein, muusika: Popol Vuh, osades: Klaus Kinski, Isabelle Adjani, Bruno Ganz, tootja ja levitaja: Werner Herzog Filmproduktion, formaat: 35 mm

Saksa visionäärist elava klassiku Werner Herzogi ("Fitzcarraldo", "Aguirre, jumala viha") üks suuri lemmikuid on tema kaasmaalane Friedrich Wilhelm Murnau, kelle "Nosferatu, õuduste sümfoonia" vaimustas Herzogit juba teismeliseeas. 1978-ndal aastal valminud "Nosferatu – öö fantoom" on nii austusavaldus Herzogi suurele lemmikule Murnaule kui ka suur ja mõjuv film iseenesest. Herzogi pikaaegne koostööpartneri, geniaalse ja "hullu" poola päritolu näitleja Klaus Kinski kehastatav krahv Dracula on melanhoolne ja äärmiselt traagiline kuju, kelle saatusest määratud üksildus meenutab Herzogi kõikide teiste filmide kangelasi. Hüpnootiliselt aeglase tempoga ja maagilise Popol Vuhi muusika saatel kulgeb linatöö õudusfilmi ja musta komöödia piiril, mis teeb sellest ühe müstilisema ja salapärasema filmi kinokunsti ajaloos. Klaus Kinski, kes sai kuulsaks oma ekspressiivse mängulaadi poolest, pälvis Dracula rolli eest aasta parima saksa meesnäitleja tiitli ning Hõbekaru auhinna Berliini festivalil.

Saksa keeles, inglise- ja eestikeelsete subtiitritega

 
   
 
 
 
 
Uudised

25.10.2006 | Tallinna Kinomajas peetakse Rahvusvahelist Animapäeva »

24.10.2006 | Ungari filmipäevad lõpetab M. Jancsó legendaarne film »

22.10.2006 | Tuntud tundmatud ungari filmid »
PÖFFi postiljon

Tunne ennast mugavalt - liitu PÖFFi meililistiga ja meie e-postiljon toob värsked festivali-uudised otse sinu postkasti!
» Liitu