Õhtufilmid


Kolmapäev, 12. aprill - 19:00
  Festivali avamine

Kaotatud ja leitud / "Lost and Found – Six Glances at a Generation" / Saksamaa, Bosnia-Hertsegoviina, Bulgaaria, Eesti, Rumeenia, Serbia ja Montenegro, Ungari 2005 / 100 min
Re˛: Stefan Arsenijevič, Nadezhda Koseva, Mait Laas, Kornél Mundruczó, Cristian Mungiu, Jasmila Zbanich

Kuue Ida-Euroopast pärit noore lavastaja koostööfilm koosneb 5 lühifilmist teemal „generatsioonid“. Filme ühendab tervikuks Mait Laasi "eesti nukufilmi erootilisimat stseeni" (Jaan Ruus) sisaldav GENE+RATIO, milles "inimese eneseleidmise teema on viidud multikultuursesse keskkonda"
(Urmas Lennuk). Vastakaid arvamusi tekitanud filmis peegeldub nii autorite kultuurilise tausta erinevus kui ka sarnasus.
Bulgaaria, eesti, ungari, rumeenia, serbo-horvaadi keeles; eesti-, inglise- ja venekeelsete subtiitritegaNeljapäev, 13. aprill - 17:00


Kallis Wendy / "Dear Wendy" / Taani 2005 / 105 min
Re˛: Thomas Vinterberg, osades: Jamie Bell, Bill Pullman, Michel Angarano

Esimese Dogma-filmiga "Perekonnapidu" festivali- ja publikuedu nautinud Thomas Vinterberg ekraniseerib Lars von Trieri ("Manderlay") loo ameerika kaevanduslinnas elavast noormehest Dickist, kes sõbruneb juhtumisi väikese revolvriga. Koos teiste väikelinna noortega luuakse salajane klubi The Dandies, mille reeglite juurde kuuluvad nii patsifism kui relvad. Peagi leiavad noored end olukorras, kus reeglid ongi loodud selleks, et neid rikkuda.
2005. aastal pälvis film Moskva festivalil parima re˛issööri preemia.
Inglise keeles, eesti- ja venekeelsete subtiitritegaNeljapäev, 13. aprill - 21:00

Paha maa
/ Soome 2005 / 130 min
Re˛: Aku Louhimies, osades: Jasper Pääkkönen, Mikko Leppilampi, Petteri Summanen

Kui paljud inimesed võivad öelda, et nad tuleksid iseendaga toime ka halvimas situatsioonis? Üks mees vallandatakse töölt ja tagajärjena käivitub kurb sündmusteahel, kus pannakse proovile tegelaste võime kohaneda ja halvast mööda vaadata.
Kodumaiste filmiauhindade jagamisel puhta töö teinud "Paha maa" (pälvis 8 auhinda, sh parim film, re˛issöör, stsenaarium) on mitmete soome hittfilmide lavastaja Aku Louhimiehe kolmas film inimsuhetest eht-soomlaslikus võtmes. Film pälvis ka ˛ürii eripreemia mullusel Moskva filmifestivalil.
Soome keeles, eesti- ja venekeelsete subtiitritegaReede, 14. aprill - 17:00


Sophie Scholli viimased päevad
/ "Sophie Scholl – Die letzten Tage" / Saksamaa 2005 / 117 min
Re˛: Marc Rothemund, osades: Julia Jentsch, Fabian Hinrichs, Alexander Held

1943. aastal tekkis Saksamaal Valge Roosi nimeline vastupanuliikumine, mis üritas Kolmanda Reichi ebainimlikku sõjamasinat peatada. Rühmituse moodustasid peamiselt tudengid, kelle ainukene naisliige 21-aastane Sophie Scholl (Julia Jentsch) vahistatakse ülikoolis lendlehtede jagamisel. Kui Sophie oma süüd eitab, pannakse ta valiku ette – pääsemiseks peab ta reetma oma seltsimehed ja ideaalid. Filmi aluseks on hiljuti leitud ülekuulamisprotokollid, millest stsenaarium tihti sõna-sõnalt kinni peab.
Sophiet kehastanud Julia Jentsch tunnistati Berliini filmifestivalil parimaks naisnäitlejaks, samuti hinnati Jentschi Euroopa Filmiakadeemia poolt parima naisnäitleja auhinnnaga. Linatöö kandideeris ka parima võõrkeelse filmi Oscarile.
Saksa keeles, eesti- ja venekeelsete subtiitritega


Reede, 14. aprill - 21:00


Gabrielle / Prantsusmaa-Itaalia 2005 / 90 min
Re˛: Patrice Chéreau, osades: Isabelle Huppert, Pascal Greggory, Claudia Coli

21. sajandil mõjub "Gabrielle" nagu 19. sajandi klassika, millelt tolm hellalt maha pühitud. Emotsionaalselt pinevas salongidraamas vaatleb Chéreau abielu jätkumise võimalikkust ajal, mil üks pool on teise reetnud.

Chéreau’ filmide tunnusjooneks võib pidada sihikindlat kaevumist inimpsüühika tumedamatesse soppidesse. "Gabrielle’i" tugevus on kindlasti Isabelle Hupperti ja Pascal Greggory erakordne duett, mida täiendab suurepärane tundetoonidele varjundeid lisav muusika.
Prantsuse keeles, eesti- ja venekeelsete subtiitritegaLaupäev, 15. aprill - 21:00

Laps / "L’enfant" / Belgia-Prantsusmaa 2005 / 95 min
Re˛: Jean Pierre ja Luc Dardenne, osades: Jérémie Renier, Olivier Gourmet, Fabrizio Rongione

Kaheksateistaastane Sonia ja pisut vanem Bruno on äsja saanud lapsevanemateks. Bruno teenib elatist pisivarguste ja juhuslike narkotehingutega, kuid samas näib Soniat armastavat ning on valmis ka lapse eest hoolitsema. Kord kui Sonia saadab Bruno lapsega jalutama, meenub noormehele eelmisel päeval saadud ahvatlev pakkumine poiss maha müüa. Peale tõsist kaalumist otsustab ta seda ka teha.
Inspiratsiooniks Cannes’is Kuldse Palmioksa võitnud filmile oli üks pööraselt lapsevankrit lükkav noor ema. Jean-Pierre ja Luc Dardenne märkasid toda naist oma eelmise filmi "Poeg" võtetel. Naise igapäevased sihituna näivad käigud panid neid arutlema, kus võiks olla lapse isa.
Prantsuse keeles, eesti- ja venekeelsete subtiitritega


Pühapäev, 15. aprill - 19:00
 Festivali lõpetamine

Ustav aednik / "The Constant Gardener" / Suurbritannia-Saksamaa-USA 2005 / 128 min
Re˛: Fernando Meirelles, osades: Ralph Fiennes, Rachel Weisz, Hubert Koundé

Keenia ääremaalt leitakse piirkonna pühendunud aktivisti, kirgliku noore naise Tessa Quaile’i põlenud laip. Tessa sõbrast ja saatjast, kohalikust arstist, pole kippu ega kõppu. Nii oletataksegi, et tegu on kiremõrvaga ning süüdlast pole vaja kaugelt otsida.
Tessa’t leinama jäänud abikaasa on aednikuhingega vaikne diplomaat Justin Quaile. Valesti arvavad aga need, kes loodavad, et Justin oma naise mõrva uurimisest vaguralt kõrvale hoiab. Vastupidi, järk-järgult hakkavad Justini silme ees paljastuma suurte ravimitootjate valgustkartvad sahkerdamised Kolmandas Maailmas, kõrgeimal tasemel sobingud, ning Tessa vägivaldse surma tagamaad. Korporatiivse kuriteo jälgi ajades jõuab Justin Berliini ja Londonisse, ning lõpuks tagasi Aafrika mandrile.
Parima briti sõltumatu filmi auhinna võitnud mängufilmi autor on 2002. aasta filmiga "Jumala linn" parima lavastaja Oscari pälvinud brasiillane Fernando Meirelles. Rachel Weisz’ile tõi see roll tänavu nii naiskõrvalosatäitja Kuldgloobuse kui Oscari.
Saksa, suahiili ja inglise keeles, eesti- ja venekeelsete subtiitritega

 
   
 
 
 
 
Uudised

25.10.2006 | Tallinna Kinomajas peetakse Rahvusvahelist Animapäeva »

24.10.2006 | Ungari filmipäevad lõpetab M. Jancsó legendaarne film »

22.10.2006 | Tuntud tundmatud ungari filmid »
PÖFFi postiljon

Tunne ennast mugavalt - liitu PÖFFi meililistiga ja meie e-postiljon toob värsked festivali-uudised otse sinu postkasti!
» Liitu