Eesti filmiööd 


Reede, 14. aprill - 22:45

Malev / Eesti 2005 / 109 min
Re˛: Kaaren Kaer, osades: Ott Sepp, Märt Avandi, Mirtel Pohla, Uku Uusberg

"Malev" läheb ajaloos tagasi 13. sajandi algusaega, mil praeguse Eesti territooriumi vallutasid põhiliselt Saksamaalt pärit ristisõdijad. Paroodiavõtmes teos polemiseerib erinevate aegade ajalookäsitluste ja isegi ajalooliste algallikatega. Fiktiivseks peategelaseks on Euroopas hea hariduse saanud noormees Uru, kes püüab eestlasi organiseerida vastuhakule ristisõdijate vägede tagasilöömiseks. Lisaks Urule on filmis rida ajaloolisi tegelasi, kelle olemasolu kinnitavad selleaegsed kroonikad. Seega on esindatud “poliitiline eliit” nii 13. sajandi alguse Eestis kui ka vallutajatena saabunud Liivi Ordus.
Eesti keeles, venekeelsete subtiitritega

 

Laupäev, 15. aprill - 22:45

Kuldrannake / Eesti 2006 / 90 min
Re˛: Jüri Sillart, osades: Ülle Lichtfeldt, Merle Palmiste, Maria Avdjushko, Marika Korolev

Nõukogudeaegse menubändi lõbusa kokkutuleku tänases rikka mehe villas ajab sassi peole ootamatult ilmuv kutsumata külaline! Toredast vanade aegade meenutamisest ja napsivõtmisest saab järsku heitlus elu ja surma peale.
Eesti tippnäitlejad löövad kaasa naljakas kokkutulekuloos kilusaju ja plahvatustega ilusas Eestimaa suves - saadetud ighihaljastest  muusikalipaladest.
Eesti keeles, venekeelsete subtiitritega

 
   
 
 
 
 
Uudised

25.10.2006 | Tallinna Kinomajas peetakse Rahvusvahelist Animapäeva »

24.10.2006 | Ungari filmipäevad lõpetab M. Jancsó legendaarne film »

22.10.2006 | Tuntud tundmatud ungari filmid »
PÖFFi postiljon

Tunne ennast mugavalt - liitu PÖFFi meililistiga ja meie e-postiljon toob värsked festivali-uudised otse sinu postkasti!
» Liitu