MIS ON ARMASTUS? 


Festivali avamine
Laupäev, 26. august
21:30Mina ja sina ja kõik meie tuttavad
(Me and You and Everyone We Know)
USA-Suurbritannia 2005 / 90 min

Re˛issöör: Miranda July, stsenarist: Miranda July, operaator: Chuy Chįvez, muusika: Michael Andrews, osades: John Hawkes, Miranda July, Miles Thompson, Brandon Ratcliff, tootja: IFC Films, müük: Celluloid Dreams, levitaja Eestis: Artdo Kino

Mitmekülgse kunstniku ja kirjaniku Miranda July esimene täispikk mängufilm räägib minust, sinust ja kõigist meie tuttavatest. See on hell ja hooliv naeratus läbi üksinduskibeduse, lootusekiir, mis tuleb igast päevast ainult üles leida.
Filmis kohtuvad kahe lapsega kingakaupmehest üksikisa ja kunstnikuhingega naine (re˛issöör M. July kehastuses), keda ühendab lapselikult helge maailmanägemine, milles on poeetikat ja hingelist vabadust. Mees on mures oma laste pärast, kellest noorem kurameerib internetis salapärase võõraga ja vanem on muutunud kohalike tüdrukute katsejäneseks romantika harjutamisel. Kui Richard kohtab Christine’i, muutub mehe maailm veelgi segasemaks…
Keerulised täiskasvanuks saamise ning täiskasvanuna elamise mured saavad filmis lihtsad ja mängulised lahendused, kui tegelaskujudes kohtuvad Woody Alleni skeptitsism ning Amélie (prantsuse hittkomöödiast "Amélie") avatud leidlikkus.
tARTuFF-i avafilm lõi eelmisel aastal laineid kõikjal maailmas, seda hinnati kõrgelt Cannes’i, Sundance’i, Stockholmi, Philadelphia jpt festivalidel.

Inglise keeles, eestikeelsete subtiitritega

Vaata filmi kodulehekülge


 
   
 
 
 
 
Uudised

25.10.2006 | Tallinna Kinomajas peetakse Rahvusvahelist Animapäeva »

24.10.2006 | Ungari filmipäevad lõpetab M. Jancsó legendaarne film »

22.10.2006 | Tuntud tundmatud ungari filmid »
PÖFFi postiljon

Tunne ennast mugavalt - liitu PÖFFi meililistiga ja meie e-postiljon toob värsked festivali-uudised otse sinu postkasti!
» Liitu