TAPPEV ARMASTUS  

Pühapäev, 27. august
21:30

Bonnie ja Clyde
(Bonnie and Clyde)
USA 1967 / 111 min

Re˛issöör: Arthur Penn, stsenaristid: David Newman, Robert Benton, operaator: Burnett Guffey, muusika: Charles Strouse, osades: Warren Beatty, Faye Dunaway, Michael J. Pollard, Gene Hackman, Estelle Parsons, tootja: Warner Bros / Seven Arts, müük: Warner Bros / Hollywood Classics, koopia: Carlotta Films

Selles prantsuse uue laine stiilis vändatud keevalises lindprii-filmis on Faye Dunaway ja Warren Beatty kahtlemata üks filmiajaloo stiilsemaid ja sharmikamaid ekraanipaare. Ehkki kurjategijad ja tagaotsitavad, etendavad nad pigem mässu ühiskondlike piirangute ning kaksikmoraali vastu. Depressiooniaegne 1930ndate aastate Ameerika vastandub armastajapaari 1960ndate laadi hipilikule vabameelsusele. Bonnie ja Clyde ei sobitu seisva õhuga põuasesse Kirde-Texasesse, sellest väljapääsu leidmiseks valivad nad aga liiga äärmuslikud vahendid.

Kaheksale Oscarile kandideerinud ja neist kaks (parim operaator ja naiskõrvalosatäitja) võitnud kultusfilm sillutas teed hilisematele Hollywoodi meistriteostele nagu Francis Ford Coppola "Ristiisa", milles leiab ohtralt viiteid ja lugupidamist Arthur Penni filmile.

Inglise keeles, eestikeelsete subtiitritega

Loe filmi kohta artiklit

 
   
 
 
 
 
Uudised

25.10.2006 | Tallinna Kinomajas peetakse Rahvusvahelist Animapäeva »

24.10.2006 | Ungari filmipäevad lõpetab M. Jancsó legendaarne film »

22.10.2006 | Tuntud tundmatud ungari filmid »
PÖFFi postiljon

Tunne ennast mugavalt - liitu PÖFFi meililistiga ja meie e-postiljon toob värsked festivali-uudised otse sinu postkasti!
» Liitu