TAPPEV ARMASTUS  

Pühapäev, 27. august
23:30

Ümberpööramatu
(Irréversible)
Prantsusmaa 2002 / 93 min

Režissöör: Gaspar Noé, stsenarist: Gaspar Noé, operaatorid: Benoît Debie, Gaspar Noé, muusika: Thomas Bangaltar, osades: Monica Bellucci, Vincent Cassel, Albert Dupontel, Stephane Drouot, tootja: Studio Canal, levitaja: Wild Bunch

Šokeerivate kaadritega "Ümberpööramatu" oli üks enam kõneainet pakkunud filmidest 2002. aastal. Prantsuse noorema põlvkonna skandaalse režissööri Gaspar Noé (PÖFFi publik on näinud ka tema esimesi filme "Liha" ning "Üksi kõigi vastu") mängufilm on kõike muud kui tavaline kinodes jooksev lineaarse ülesehitusega masstoodang. Teadlikult inimkõrvale ebameeldivaks tehtud madalsagedusheli tekitab vaatajates füüsilist ja seletamatut õõva. Seda võimendab filmi ebaharilik ülesehitus, mil lugu jookseb meie eest läbi justkui tagurpidi. Millest aga film räägib: eks ikka elust ja armastusest, ainult et läbi valu ja ekstaasi.

Filmi esilinastusel Cannes’is, kuhu oli kutsutud 2400 külalist, läks või toimetati seansi jooksul välja üle 200 inimese, kes ei suutnud filmi edasi jälgida.

Filmi ei soovitata alla 18-aastastele ning nõrganärvilistele.

Prantsuse keeles, inglis- ja eestikeelsete subtiitritega

Loe filmi kohta artiklit

 
   
 
 
 
 
Uudised

25.10.2006 | Tallinna Kinomajas peetakse Rahvusvahelist Animapäeva »

24.10.2006 | Ungari filmipäevad lõpetab M. Jancsķ legendaarne film »

22.10.2006 | Tuntud tundmatud ungari filmid »
PÖFFi postiljon

Tunne ennast mugavalt - liitu PÖFFi meililistiga ja meie e-postiljon toob värsked festivali-uudised otse sinu postkasti!
» Liitu