SUUR ARMASTUS  

Esmaspäev, 28. august
23:30

Armastusefilm 
(Szerelmesfilm)
Ungari 1970 / 123 min

Re˛issöör: Istvįn Szabó, stsenarist: Istvįn Szabó, operaator: József Lorincz, muusika: Jįnos Gonda, osades: Andrįs Bįlint, Judit Halįsz, Edit Kelemen, tootja: MAFILM, koopia: Ungari Instituut

Ungari nimeka re˛issööri Istvįn Szabó ("Mephisto", "Päikesepaiste") esimesi meistriteoseid "Armastusefilm" on tulvil pulbitsevat rõõmu, kirge ja kannatust.

"Armastus on vaid üks poolus meie õnnest," tõdeb kaunis Kata oma lapsepõlvesõbrast noorusarmastusele Jancsile,  "teine on see, kuidas endid teostame". Nende lapse- ja noorusaeg langesid II maailmasõja, natsiokupatsiooni, kommunistliku juhikultuse ning 1956. a rahvaülestõusu murrangulistesse aegadesse.

Kata pageb kommunistliku re˛iimi eest Prantsusmaale, Jancsi jääb raske südamega sõjast laastatud Budapesti. Aastatepikkune kirjavahetus kulmineerub Jancsi külaskäiguga Kata uude kodulinna Lyoni, kus nad peavad vastastikustes tunnetes ja minevikukogemuste sügavuses selgusele jõudma ning otsustama, kas jätkata eluteed ühiselt või minna taas lahku...

Peategelase Jancsi nostalgilistel mälestuskildudel rajanev psühholoogiliselt tundlik ja detailiküllane film toob meelde Prantsuse varase uue laine autorid ning kuulub nende unustamatute filmide hulka, mida võib ikka ja jälle uuesti vaadata.

Ungari keeles, eestikeelsete subtiitritega

 
   
 
 
 
 
Uudised

25.10.2006 | Tallinna Kinomajas peetakse Rahvusvahelist Animapäeva »

24.10.2006 | Ungari filmipäevad lõpetab M. Jancsó legendaarne film »

22.10.2006 | Tuntud tundmatud ungari filmid »
PÖFFi postiljon

Tunne ennast mugavalt - liitu PÖFFi meililistiga ja meie e-postiljon toob värsked festivali-uudised otse sinu postkasti!
» Liitu