PIIRITU ARMASTUS  

Kolmapäev, 30. august
21:30

Kokkupõrge
(Crash)
USA-Saksamaa 2005 / 114 min

Re˛issöör: Paul Haggis, stsenarist: Paul Haggis, operaator: James Muro, muusika: Mark Isham, osades: Matt Dillon, Brendan Fraser, Sandra Bullock, Terrence Howard, Thandie Newton, tootja: Bull’s Eye Entertainment, levitaja: MPDE

Seni stsenaristina kuulsust kogunud Paul Haggise ("Miljoni dollari tüdruk") lavastajadebüüt on emotsioonide ja inimsaatuste kokkupõrge tänapäeva suurlinnas.

Los Angeleses aset leidvas draamas haakuvad teineteisega paarkümmned omavahel täiesti võõrast inimest, kes elavad anonüümselt oma hirmude ning eelarvamuste orjadena. Mida enam nad püüavad üksteisest eemalduda, seda saatuslikumate tagajärgedega nad omavahel kokku põrkavad.

Rassilisi, kultuurilisi ja sotsiaalseid eripärasid või poliitilisi veendumusi ühendab inimlikkus, armastusevajadus ning elutahe. Maailm on väiksem, kui me oskame arvata ja inimesed hoopis teistsugused, kui nad end välja näitavad. Haggis lükkab vaataja ette stereotüübi teise järel, et neid kohe lammutama hakata. Ühtlasi pöörab lavastaja peegli ka vaataja poole, küsides, kas oskame oma elu elada ja kas me mitte iseendale ei valeta. Kiirelt elades ja eluga kiirustades on kokkupõrked vältimatud.

Kolme Oscari (üllatus?)võitja (parim film, parim originaalstsenaarium ja parim montaa˛) oli üks  suurimaid sensatsioone tänavuaastasel kuldmehikeste jagamisel.

Inglise keeles, eesti- ja venekeelsete subtiitritega

Vaata filmi kodulehekülge

 
   
 
 
 
 
Uudised

25.10.2006 | Tallinna Kinomajas peetakse Rahvusvahelist Animapäeva »

24.10.2006 | Ungari filmipäevad lõpetab M. Jancsó legendaarne film »

22.10.2006 | Tuntud tundmatud ungari filmid »
PÖFFi postiljon

Tunne ennast mugavalt - liitu PÖFFi meililistiga ja meie e-postiljon toob värsked festivali-uudised otse sinu postkasti!
» Liitu