Laupäev, 26. august

Esitlevad Tallinna Saksa Kultuuriinstituut / Goethe Instituut ja Tartu Saksa Kultuuriinstituut:


17:00

Üksteist musta peate te olema...  /  Elf Schwarze müsst Ihr sein...

Režissöör: Harald Rumpf / Saksamaa 2006 / 92 min

Harald Rumpfi dokumentaalfilm jutustab Müncheni jalgpalliklubist "Academy Africa Sports", kus 20 aafriklast kaheksast Musta Mandri riigist võitlevad tunnustamise eest nii spordis kui elus. Läbi filmilooja silmade avaneb vaatajal juurdepääs omamoodi paralleelmaailmale ning selle muidu varjatuks jäävaile lõikumistele saksa tegelikkusega.
19:00

Kebab Connection / Saksamaa 2004 / 99 min

Režissöör: Anno Saul, osades: Nora Tschimer, Denis Moschitto, Güven Kirač

Kultuuridevaheliste erinevuste klišeed on selles filmis oivaliselt üle vindi keeratud ning pea kõik puändid balansseerivad nauditavalt filigraanselt, teadlikult ja irooniliselt halva maitse piiril. Film räägib Hamburgis elavast türklasest Ibost, kelle unistuseks on lavastada esimene saksa kung-fu film. Unistuse täitmiseks tuleb tal teha onu tellimusel reklaamiklipp tolle kebabi-baari jaoks. Reklaami saadab tohutu menu, kuid olukord muutub Ibo jaoks suhteliselt keeruliseks. Selgub, et ta on saamas isaks ja tüdruku vanemad nõuavad noormehelt abielu. Pealekauba kukub tema järgmine projekt haledalt läbi, ning ta soostub olukorra leevendamiseks tegema klipi onu verevaenlase, kreeklasest restoraniomaniku heaks, mis muidugi tema sugulasi kohutavalt vihastab…

 
   
 
 
 
 
Uudised

25.10.2006 | Tallinna Kinomajas peetakse Rahvusvahelist Animapäeva »

24.10.2006 | Ungari filmipäevad lõpetab M. Jancsó legendaarne film »

22.10.2006 | Tuntud tundmatud ungari filmid »
PÖFFi postiljon

Tunne ennast mugavalt - liitu PÖFFi meililistiga ja meie e-postiljon toob värsked festivali-uudised otse sinu postkasti!
» Liitu