Pühapäev, 27. august

Esitleb Taani Saatkond:

17:00

InshAllah
Re˛issöör: Malene Choi Jensen / Taani 2005 / 24 min

See on film noorest moslemi naisest, kes üritab leida oma teed tänapäeva Taani ühiskonnas. Film jälgib Sabha Khan’i, kes otsib osalise koormusega töökohta. Ta osutub töökohale valituks… kuni ta kohtub firma esindajatega näost näkku. Etniline päritolu ja pearätik justkui tekitaks ületamatu lõhe tema religioosse vabaduse õiguse ja töökoha saamise vahel. Vaatamata rassistlikele märkustele tänaval ja äraütlevatele kirjadele, mis tema postkasti saabuvad, paneb Sabha Khan igal hommikul pähe oma pearätiku ja läheb otsima nii mõistmist kui töökohta.


Taanlased ja teised
Re˛issöör:  Eva Katariina Taimre, autor: Kadri-Liis Rebane / Eesti 2005 / 30 min

Taanlased on väike rahvus, kes hoiab väga oma kultuuri ja identiteeti. Räägitakse ka kui tolerantsed nad teiste inimeste ja rahvuste vastu on. Kui lihtne oleks seega taanlastega koos elada! On siis kõik teretulnud Taani elama? Tõenäoliselt mitte, sest migratsioonipoliitika on Taanis viimasel ajal järjest rangemaks muutunud ja siin kehtib seadustamata reegel: tule, nagu sa oled, aga saa selleks, kes meie oleme. Viimane pole aga kõikidele rahvustele vastuvõetav, eriti just neile, kelle kultuuriruum ja -taust on hoopis erinev taanlaste omast. Näiteks moslemitele, kes on suurim vähemus Taanis. Kuivõrd lihtne on islamiusulistel integreeruda kristlikku väikeriiki?19:00

Kurjuse anatoomia / Ondskabens anatomi
Re˛issöör: Ove Nyholm / Taani 2005 / 90 min

Meie ühiskond on üles ehitatud valgustusajastu ideele, et inimkond areneb kogu aeg edasi kõrgemate eetilis-moraalsete väärtuste suunas, olles võimeline õppima oma vigadest. Pärast Teist maailmasõda usuti üldiselt, et see õudne kogemus ei lase millelgi sarnasel enam juhtuda. 1990. aastate Balkani sõjad tõid Euroopa mandrile taas genotsiidi ja etnilise puhastuse. Esseeline film “Kurjuse anatoomia” on Ove Nyholmi aeglaselt kulgev rännak, mis otsib vastuseid rasketele vastuolulistele küsimustele: mis paneb tavalise inimese sooritama massimõrvasid ja genotsiidi? Kuidas elavad edasi oma igapäevaelus need, kelle südametunnistusel on sadade inimeste surmad? Re˛issöör tutvustab meile timukaid, kellel on oma minevik ja põhjused tegutsemiseks.

 
   
 
 
 
 
Uudised

25.10.2006 | Tallinna Kinomajas peetakse Rahvusvahelist Animapäeva »

24.10.2006 | Ungari filmipäevad lõpetab M. Jancsó legendaarne film »

22.10.2006 | Tuntud tundmatud ungari filmid »
PÖFFi postiljon

Tunne ennast mugavalt - liitu PÖFFi meililistiga ja meie e-postiljon toob värsked festivali-uudised otse sinu postkasti!
» Liitu