Esmaspäev, 28. august


Esitleb Ameerika saatkond:


17:00

Austuse valguses / In the Light of Reverence
Re˛issöör: Christopher McLeod / USA 2001 / 73 min

Filmi tuuma moodustab põhimõtteline konflikt kaasaegse ühiskonna utilitaarse ja Ameerika põlisrahvaste spirituaalse maailmakäsitluse vahel. Kas Maa on majanduslik ressurss või elusolend, keda tuleb austada? Indiaani targad õpetavad meile, et keskkonna kriis on vaimne kriis, sest teadliku kontakti puudumine maa ja veega ohustab kogu elu. Pühad paigad kogu maailmas vajavad kaitset ignorantsuse eest. Film räägib Lakota, Hopi ja Wintu hõimu rollist Maa Ema hoidjate ja kaitsjatena.

NB! Filmi kommenteerib Mona Polacca.19:00

Õige asja eest / Do The Right Thing
Re˛issöör: Spike Lee, osades: Ossie Davis, Danny Aiello, Spike Lee, John Turturro / USA 1989 / 120 min

Ameerika kuulsaima mustanahalise re˛issööri filmi peetakse üheks parimaks rassirahutusi käsitlevaks filmiks läbi aegade, kuigi oma loomult on tegu üsna absurdimaigulise komöödiaga. Tegevuspaigaks on Bedford-Stuyvesanti kvartalis Brooklynis asuv itaallaste pitsarestoran, mille enamik kliente on mustanahalised. Kui filmi esimene pool on pigem komöödia, mis jälgib tegelasi nende igapäevatoimetustes, siis teine pool on tunduvalt tõsisem, näidates, kuidas justkui väheolulised pisiasjad ja üksteiste mittemõistmine kuhjuvad ning viivad traagiliste tagajärgedega tänavarahutusteni.

 
   
 
 
 
 
Uudised

25.10.2006 | Tallinna Kinomajas peetakse Rahvusvahelist Animapäeva »

24.10.2006 | Ungari filmipäevad lõpetab M. Jancsó legendaarne film »

22.10.2006 | Tuntud tundmatud ungari filmid »
PÖFFi postiljon

Tunne ennast mugavalt - liitu PÖFFi meililistiga ja meie e-postiljon toob värsked festivali-uudised otse sinu postkasti!
» Liitu