Teisipäev, 29. august

Esitleb Prantsuse Kultuurikeskus:


17:00
 

Tanger, põletajate paradiis / Tanger le reve des bruleurs
Re˛issöör: Leila Kilani / Prantsusmaa 2003 / 54 min

Tanger on Maroko sadamalinn Gibraltari väina ääres, kust võib palja silmaga Hispaania rannikut näha. Kui aastal 1991 hakkas Hispaania nõudma viisasid Põhja- ja Lääne-Aafrikast saabujatele, sai Tanger kohaks, kuhu kogunesid Euroopasse pääseda soovijad Marokost, Senegalist, Malist, Mauretaaniast ja mitmetest teistest riikidest. ”Põletajad” on valmis lahkumiseks kõike tegema, põletama kõik sillad, et äraminek oleks pöördumatu.19:00 -
Moslem Mansouri filmid

Iraani filmitegija Moslem Mansouri sündis 1964. aastal. Ta arreteeriti 1981. aastal oma poliitiliste vaadete tõttu ja viibis kaks aastat vangis. Peale vabanemist siirdus ta ülikooli filmindust õppima. Üheksakümnendatel ja käesoleva sajandi alguses on ta teinud seeria peamiselt salaja ülesvõetud dokfilme, mis räägivad Iraani inimeste elust teokraatliku re˛iimi tingimustes.

NB! Filme kommenteerib Djavad DadsetanKohtuprotsess / Trial
Iraan-USA 2002 / 45 min

"Kohtuprotsess" jutustab filmitegijate grupist, kel pole lubatud enam dokfilme teha. Eelkõige keskendub lugu Khosro külakeses elavale Ail Matinile, re˛issöörile ja kirjanikule, kes riigipoolset tsensuuri eitab ning seetõttu oma loomingut vaid ümberkaudsestes külades levitada saab.


Utoopia
/ Utopia
Iraan-USA 2002 / 34 min

Alates Iraani–Iraagi sõja algusest 1981. aastal on paljud inimesed olnud sunnitud jätma oma kodud ning põgenema Teherani ja teistesse suurematesse Iraani linnadesse. Film näitab tavaliste inimeste elu, kes on üle elanud sõja ja peavad hakkama saama usujuhtide poolt suunatud teokraatlikus riigis.

Hauakiri / Epitaph
Iraan–USA 2002 / 33 min

Tänapäeva Iraanis on prostitutsioon küllaltki laialt levinud: paljud abielunaised, lesed ja noored tüdrukud on sunnitud majanduslikel põhjustel oma keha müüma. Prostitutsiooni korraldavad võrgustikud on tihti ametistruktuuridega seotud, äris peituvad suured kasumid.

 
   
 
 
 
 
Uudised

25.10.2006 | Tallinna Kinomajas peetakse Rahvusvahelist Animapäeva »

24.10.2006 | Ungari filmipäevad lõpetab M. Jancsó legendaarne film »

22.10.2006 | Tuntud tundmatud ungari filmid »
PÖFFi postiljon

Tunne ennast mugavalt - liitu PÖFFi meililistiga ja meie e-postiljon toob värsked festivali-uudised otse sinu postkasti!
» Liitu