Kolmapäev, 30. august

Kersti Uibo autoriprogramm

Kersti Uibo elab Londonis, Eesti publikule on varasemast tuttavad tema filmid "Evaldimaa" ning "Kitsas on värav". Esimene võitis Pärnu Rahvusvahelise Visuaalse Antropoloogia filmifestivali peaauhinna 1995. aastal ja teine Eesti rahva auhinna 2002. aastal.


17:00

Vaikelu naisega
Eesti 2006 / 52 min

Kunstnik Vladimir Titov ja tema naine Natalia on emotsionaalse hingega inimesed, kes on mitmekümne aasta jooksul tülitsenud sirgemaks teineteise nurgad ja saanud selgemaks oma südame sihid. Nad on üks sellistest paaridest, kes ei saa elada koos, kuid ei saa hakkama ka päris üksi. Kaks last üles kasvatanud Vladimir ja Natalia räägivad loo oma "külalisabielust" ausalt ja ilustamata. "Mu naine on nagu graniit. Mina teda ei murra," ütleb Vladimir Titov oma naise kohta. Natalia, kes ei oota enam printsi valgel hobusel ega ka ideaalset armastust, vastab samaga: "Volodja on tugev kui raud, teda ei saa painutada."
19:00

Kitsas on värav
Eesti 2002 / 65 min

See on lugu soojast inimlikkusest keset absurdset maailma. Selle keskmeks on südamlik ja elurõõmus vana nunn Teodora, kes elab Kosovos Gracanica kloostris keset serblaste ja albaanlaste konflikti. Teodora eesmärk on naerda või naerutada ajal, kui kõik nutavad. Ta elab kloostris, kus igal hommikul toimuvad sõdurite rivistused, mille ümber kerjavad lapsed ning tapetakse ikka veel inimesi. Teodora on nagu ebamaine valgus maises pimeduses. 

"Mis saab edasi, kui viha ja kättemaks ei toimi. Kas on inimlikku andestust. See ei ole film üksnes Kosovost, ma arvan, et see puudutab kõiki inimesi. Piiride ületamist enda sees, mis mind on hakanud viimasel ajal huvitama", selgitab Kersti Uibo.

Filme kommenteerib ja tutvustab autor.

 
   
 
 
 
 
Uudised

25.10.2006 | Tallinna Kinomajas peetakse Rahvusvahelist Animapäeva »

24.10.2006 | Ungari filmipäevad lõpetab M. Jancsó legendaarne film »

22.10.2006 | Tuntud tundmatud ungari filmid »
PÖFFi postiljon

Tunne ennast mugavalt - liitu PÖFFi meililistiga ja meie e-postiljon toob värsked festivali-uudised otse sinu postkasti!
» Liitu