SAKALA, 2.09

Hirm võib süüa hinge, sellepärast olge avatud

Kujutage ette, et olete kuueaastane ning mängite koos õdede ja vendade ning naabrilastega hoovis. Siis sõidavad sinna võõrad mehed, haaravad teid kaasa ja viivad teadmata suunas.

Loe siit pikemalt

POSTIMEES, 31.08

Saksa tegi järele Soome vutifilmi

Minna Haapkylä? Ei tea sellist? Aga Iiris Vaara? Kõlab tuttavamalt? Just, «Kuuvalgel» oli too Soome linateos – varastes 30ndates helsinglanna Iiris peidab end liikuvate piltide maailma, unistades armastusest nagu filmis.

Punapäine Haapkylä on see, kes Iirist mängib, Maarja Jakobsoni tüüpi, veidi. Soome filmi tõusev täht, kes tänavu murdis end läbi ka rahvusvahelisele areenile. Ühena vähestest Soome näitlejatest üldse, kel see on õnnestunud. Täna on ta Tartus, esitlemaks üht tARTuFFi festivali lõpufilmi, jalgpallikomöödiat «FC Venus».

POSTIMEES, 29.08

Tartu välikino kujundas tuju
Nii sant tuju, nagu mind tabas laupäeva lõuna paiku, ei olnud juba paar kuud kummitanuad. Iga asi käis närvidele. Isegi päike, mis sättis ennast särama Tartu kohale, torkas vastikult silma. Ja oli neetult soe, sest olin kampsuni selga pannud, kui läksin õhtul raeplatsile filmifestivali tARTuFF avamisele.

Loe pikemalt SIIT

POSTIMEES, 22.08

PÖFF näitab Tartus armastust vabas õhus

Tartu raekojaplatsist saab nädala lõpust alates Eesti suurim vabaõhukino – 1000 istekohaga «saalis» projitseeritakse kuuel õhtul järjest hiiglaslikule ekraanile Tartu armastusfilmide festivali «Armastuse mitu nägu» linateoseid. Tasuta.

Pimedate Ööde filmifestivali ja Tartu linna eestvõttel toimuv üritus märgib uue festivali, suupärasema nimega tARTuFF, avalööki.

TARTU POSTIMEES, 25.08

tARTuFF pühendub armastusele

Laupäevast neljapäevani toimuv filmifestival tARTuFF näitab filme armastusest ja hoolimisest, samal ajal peetakse rahvusvaheline konverents kultuuritolerantsi teemadel.

«Vihma peab lihtsalt üle elama,» andis filmifestivali koordinaator Maryo Sljaiteris märku, et vabaõhukino avatakse laupäeva õhtul Tartu raeplatsil ilmast sõltumata. «Aga kõikides festivalitelkides müüakse vihmakeepe,» lohutas ta.

SIRP, 25.08

Suurväike maailm siinsamas  

26. – 31. augustini Tartus toimuva filmifestivaliga “tARTuFF – armastuse mitu nägu” käib kaasas tera akadeemilisem, sallivusest ja sallimatusest rääkiv konverents koos teemaga haakuva filmiprogrammiga.

LOE PIKEMALT SIIT

 
   
 
 
 
 
Uudised

25.10.2006 | Tallinna Kinomajas peetakse Rahvusvahelist Animapäeva »

24.10.2006 | Ungari filmipäevad lõpetab M. Jancsó legendaarne film »

22.10.2006 | Tuntud tundmatud ungari filmid »
PÖFFi postiljon

Tunne ennast mugavalt - liitu PÖFFi meililistiga ja meie e-postiljon toob värsked festivali-uudised otse sinu postkasti!
» Liitu