PÖFF-i TUDENGIPÄEVADE FILMIPROGRAMM

TARANTINO & CO

Kinos “Sõprus”


Esmaspäev, 18. september kell 24

PULP FICTION
USA 1994 / 154 min

Režissöör: Quentin Tarantino, osades: Samuel L. Jackson, John Travolta, Uma Thurman, Bruce Willis, Harvey Keitel jpt.

Pärast 1992. aastal valminud šokeerivat debüütfilmi "Marukoerad" on maestro Tarantinost saanud moodsa filmikunsti ikoon, kelleta ei kujuta filmimaailma enam ettegi. Tarantino lavastajatöö tulemusena on valminud vaid 5,25 täispikka mängufilmi, kuid selle kõrvalt on ta kirjutanud filmistsenaariume, mänginud enda ja teiste tegijate filmides, tootnud filme, vastutanud muusikalise kujunduse eest ning esitlenud lootustandvate tegijate töid.

Mis aga on "Pulp Fiction"? See on neli teineteisest sõltumatut, kuid samas üksteisega tugevalt põimuvat lugu, mis viivad ootamatu lõpplahenduseni. Peale leidliku struktuuri ammutab Tarantino teine täispikk mängufilm peaaegu kogu oma vaheda teravuse teistest filmidest ja teleseriaalidest. Filmis on tosinkond näitlejat, kes väärinuks Oscarit, meeldejäävamad rollid teevad neist Samuel L. Jackson, Bruce Willis, Uma Thurman, Harvey Keitel ja John Travolta. Hellitlevalt ka diivanil vedeleva filmisõbra paradiisiks kutsutud kultusfilm teenis omal ajal kümnekordse kassakasumi, andes nii mõnelegi andekale "uustulnukale" taas usu teha väikese eelarvega filme. Tänaseks on "Pulp Fictionile" maailma suurimas filmiandmebaasis IMDBs hääle andnud enam kui 180 000 veebikasutajat. Sellest rohkem on suutnud vaid kolm filmi: "Matrix", "Sõrmuste vennaskond" ja "Shawshanki lunastus". Pole paha tulemus, mis?

NB! Enne filmi näitab Sleepwalkers Tudengifilmi Festival Alexander Iserti lühianimafilmi "Subway Score" (Saksamaa 2004, 7 min).
Teisipäev, 19. september kell 24

EHAST KOIDUNI
From Dusk Till Dawn / USA 1996 / 108 min

Režissöör: Robert Rodriguez, osades: George Clooney, Quentin Tarantino, Harvey Keitel, Juliette Lewis, Salma Hayek

Kuigi lavastatud Tarantino hea sõbra ja kolleegi Robert Rodriguezi poolt, on see ülistiilne õuduspõnevik ka Tarantino enda teos, sest talle kuuluvad selle veidra filmi juures lisapunktid stsenaariumi kirjutamise, filmi produtseerimise ning tagatippu ka näitlemise eest.

"Ehast koiduni" algab nagu hoogne põnevik, lõpeb aga gooti-horrori stiilis vampiirifilmina. Kes ei tunne Tarantino ja Rodrigueze huumorisoont, neile läheb film raskeks kätte, teistele saab sellest elamusrikas ja kvaliteetne meelelahutus, milles leidis tagasitee suurele ekraanile üks tänapäeva usutavamaid Hollywoodi näitlejaid George Clooney.

Viimase poolt kehastatav kangelane on pätt, kes koos vennaga (suurepärane roll Tarantino poolt) põgenevad FBI eest Mehhiko piirile. Piiriületamine toob mängu Fullerite perekonna, kes on oma uue autosuvilaga puhkusereisil. Võtnud pere pantvangiks, jõuavad vennaksed lõpuks striptiisibaari "Titty Twister", mille kunded osutuvad vampiirideks. Fullerid ja vennad ühendavad jõud, et põrgulik öö üle elada…

Muuseas, perekond Fullerite nimekuju on austusavaldus ameerika filmirežissöör Samuel Fullerile, kes on nö "pulp" kino rajaja.

NB! Enne filmi näitab Sleepwalkers Tudengifilmi Festival Matti Harju lühimängufilmi "Mees otsib meest" (Mies etsii miestä, Soome 2004, 12 min).Kolmapäev, 20. september kell 24

KISS KISS BANG BANG EHK SURM HOLLYWOODIS
Kiss Kiss Bang Bang / USA 2005 / 103 min

Režissöör: Shane Black, osades: Robert Downey Jr, Val Kilmer, Michelle Monaghan

Teravmeelse dialoogiga must komöödia on omapärane segu thrillerist ja action-filmist, mis sunnib endalt küsima, kas pulp-kuninga Tarantino troon on tõsiselt ohus? Kui ei, siis lähedal troonivallutamisele seisab mitmete kassahittide ("Surmarelv", "Pikk hüvasijätusuudlus") stsenarist Shane Black siiski, sest tema debüütlavastust on juba praegu ilma igasuguste reservatsioonideta hakatud kutsuma "kultusfilmiks".

Robert Downey juuniori kehastatav Harry Lockhart on pisisuli ja varas, kes pääseb juhuse läbi Hollywoodi proovivõtetele, misjärel tema etteaste ehedusest vapustatud produtsent mehe kohe L.A.-sse lennutab. Seal antakse ta karmi eradetektiivi Perry van Shrike’i ehk Gei Perry (hoolitsetud välimusega Val Kilmer) hoole alla, kes peab Harryle õpetama erialaseid nippe. Gei Perry on karmi käega mees, kes ei salli Harryt silmaotsaski. Siis aga kohtub näitlejana esinev varas ja libadetektiiv Harry algaja näitlejatari Harmonyga, kes vajab hädasti abi. Sealt edasi ilmuvad laibad, mis kaovad, et ebasobival ajal ootamatult taas välja ilmuda ning Harryle hakkab üleüldse tunduma, et tasuta reis L.A.-sse võib lõppeda kohalikus surnukuuris.

VAATA FILMI KODULEHTE

NB! Enne filmi näitab Sleepwalkers Tudengifilmi Festival Neele Leana Vollmari lühimängufilmi "Minu vanemad" (Meine Eltern, Saksamaa 2004, 18 min).Neljapäev, 21. september kell 24

ÕNNESEEN SLEVIN
Lucky Number Slevin / USA 2006 / 112 min

Režissöör: Paul McGuigan, osades: Josh Hartnett, Bruce Willis, Lucy Liu, Morgan Freeman, Ben Kingsley, Stanley Tucci

Andeka briti filmilavastaja Paul McGuigani tähelend algas 1998. aastal, mil nägi ilmavalgust "Trainspottingu" autori Irvine Welsh’i lühilugude alusel vändatud narkotripp "The Acid House". Järgnesid pisut kahvatumad "Gangster nr 1" ja "Wicker Park", kuni "Õnneseen Slevin" režissööri uuesti orbiidile lennutas. McGuigani viies mängufilm pakub kohati sama magusaid hetki ning äratundmisrõõmu nagu tema üks eelkäijad "Pulp Fiction" 12 aastat varem.

Slevin (Josh Hartnett) on täiesti tavaline noormees, kes satub kogemata kombel kahe New Yorgi suurima maffiapealiku Rabi (Ben Kingsley) ja Bossi (Morgan Freeman) verise arveteklaarimise keskele. Poisi probleemidekoormat aitavad kasvatada ka visa politseinik, uurija Brikowski (Stanley Tucci), ning kurikuulus palgamõrvar Goodkat (Bruce Willis), kelle ilmumine tähendab alati lisatööd matusekontoritele. Slevin peab ruttu ise mingi kavala plaani välja mõtlema, muidu ta sellest supist eluga ei pääse.

VAATA FILMI KODULEHTE

NB! Enne filmi näitab Sleepwalkers Tudengifilmi Festival Marek Cichy lühimängufilmi "Staadium" (Poola 2005, 9 min)

Pilet hind ööprogrammile ISIC kaardi omanikele 40 krooni, teistele 90 krooni. Filmid on eesti- ja venekeelsete subtiitritega. Tudengifilmidel on ingliskeelsed subtiitrid.

PS! Kolmapäeval, 20. septembril algusega kell 18:00 toimub KUMU auditooriumis koostöös Briti Nõukoguga briti sõltumatuid muusikavideosid propageeriva "Antenna" teise osa esitlus, kus tulevad näitamisele klipid sellistelt tegijatelt nagu Plan B, Coldcut, The Cribs jpt. Fookuses seisab Douglas Wilson, kes teinud klippe ka bändidele The Streets, Chikinki, Graffiti jt.

LOE ANTENNAST SIIT PIKEMALT

Vaata lisainfot: www.antennapromo.co.uk

ÜRITUS ON KÕIGILE TASUTA!

 
   
 
 
 
 
Uudised

25.10.2006 | Tallinna Kinomajas peetakse Rahvusvahelist Animapäeva »

24.10.2006 | Ungari filmipäevad lõpetab M. Jancsķ legendaarne film »

22.10.2006 | Tuntud tundmatud ungari filmid »
PÖFFi postiljon

Tunne ennast mugavalt - liitu PÖFFi meililistiga ja meie e-postiljon toob värsked festivali-uudised otse sinu postkasti!
» Liitu