Uudised
Eesti tudengid võitsid kolm Sleepwalkersi auhinda  
Vanemad uudised
Soovin saada festivali uudiskirju

FILMIKOOLI LEKTORID

Ronald Bergan
Ronald Bergan sündis Lõuna-Aafrikas, kus alustatud kooliteed jätkas hiljem Inglismaal. Prantsusmaal on ta pidanud kirjandus-, teatri- ja filmialaseid loenguid Sorbonne’i ja Lille’i ülikoolides ning Briti Instituudis, organiseerinud filmiüritusi ja pidanud avalikke loenguid. Teeb regulaarselt kaastöid mitmele briti ajalehele ning filmfestivals.com-ile. On toimetanud ja kirjutanud mitmeid teledokumentaalide käsikirju, hetkel tegeleb kahe mängufilmi stsenaariumi arendamisega. Bergan on Rahvusvahelise Filmikriitikute Föderatsiooni (FIPRESCI) asepresident, mistõttu on ta olnud paljude filmifestivalide þüriide esimees. Õpetab Miami Florida Rahvusvahelises Ülikoolis filmiajalugu ja- teooriat ning on avaldanud biograafiaid filminäitlejatest ja -reþissööridest.

Peeter Simm
Peeter Simm lõpetas 1976 Moskva Üleliidulise Riikliku Kinematograafia Instituudi (VGIK) mängufilmide režissööri eriala. Alates 1977. aastast töötas Tallinnfilmis mängufilmide režissöörina, ühtlasi teostas ennast ka teatrilavastajana ja stsenaristina. 90date algusest on Peeter Simm vabakutseline mängu- ja dokumentaalfilmide režissöör. Tuntumad tööd: "Ideaalmaastik" (1979), "Arabella, mereröövli tütar" (1980), "Tants aurukatla ümber" (1989), Inimene, keda polnud" (1989), "Ameerika mäed" (1994), "Head käed" (2001).

Thomas Mauch
Thomas Mauch on sündinud 4. aprillil 1937. a. Heidenheimis, Saksamaal. Hariduselt fotograaf, alustas ta kinokarjääri assistendina Müncheni dokumentaalfilmistuudiotes. Ta sai Edgar Reitzi abiliseks viimase filmi "Baumwolle" võtetel. Ta jätkas vabakutselise operaatoriassistendina ning alates 1963. aastast operaatorina. Samal aastal paluti teda filmieriala külalislektoriks Ulmi Disainiülikooli. 1965. aastal võttis ta üles oma esimesed täispikad mängufilmid koos kolleegidega Ulmi ülikoolist: Alexander Kluge’ga "Abschied von Gestern" (1966) ning Edgar Reitz’iga "Mahlzeiten" (1967).
1968. aastal valminud "Elumärgid" (1968) märkis pikaajalise koostöö algust Werner Herzogiga. Meeste koostöö tulemusena on valminud kuulsad džunglikaadrid filmidest "Aguirre – jumala viha" (1972) ja "Fitzcarraldo" (1982).
Hiljem proovis Mauch kätt ka režissöörina ("Maria von den Sternen", 1989) ja eriefektide alal ("Es ist nicht leicht ein Gott zu sein" / "Hard to Be a God", 1989) ning asutas endanimelise filmistuudio. Praeguseks on Mauchi osalusel valminud üle 70 filmi. Tema filme on pärjatud mitmeid kordi Saksa riikliku Bundesfilmpreis-auhinnaga.

Renate Roginas
Renate Roginas juhtis 1980. – 1999. aastal Prantsusmaa edukama produktsioonikompanii Téléfrance’i rahvusvahelise tootmise osakonda. Tema tegevuse tulemusel valmis enam kui 400 tunni jagu kvaliteetseid mängu-, dokumentaal- ja telefilme. Õnnestunud produktsioonitööde eest teenis Téléfrance Euroopa esimese produtsendipreemia, mis anti üle Monte Carlo Filmifestivalil veebruaris 1999. Kogemused Euroopa ja Kanada filmitööstuses andsid Renate Roginasele võimaluse spetsialiseeruda erinevate rahvusvaheliste koostööprojektide sisulisele arendamisele. Renate Roginas tegutseb aktiivselt ka lektori ja juhendajana Madridi, Pariisi ja Baden-Württenbergi filmikoolides. Jaanuaris 2001 määrati Renate Roginas Eurimages’i vastutavaks sekretäriks, kus tema ülesandeks on erinevate finantstoetust taotlevate projektide hindamine ning suhtlemine Eurimages’i liikmesriikide autorite, produtsentide, levitajate ja kinoomanikega.

James Ragan
James Ragan sündis Ameerika Ühendriikides, Pittsburghis tšehhi päritolu perekonda. Ta on elanud Pariisis, Prahas, Londonis, Ateenas ning Pekingis. Hetkel on Ragan Fulbrighti ülikooli professor, edukas näitekirjanik ja stsenarist ning mitmete auhinnatud luuleraamatute – "In the Talking Hours", "Womb-Weary", "The Hunger Wall", "Lusions", "Too Long a Solitude" ja "The World-Shouldering I" - autor. Nende teoste eest on ta võitnud mitmeid luuleauhindu. Ragani kirjutatud näidendite hulka kuuluvad näiteks "Saints" ning "Commedia" koostöös Raymond Burriga. Ta on teinud kaastööd Oscariga auhinnatud lühifilmile "Number One" (1976) ning kirjutanud filmi "Last Story of the Century" (2005) stsenaariumi. James Ragan juhatab Lõuna-California ülikoolis kirjanduse eriala magistriprogrammi ning tal on doktorikraad inglise filoloogias. Dr Ragani seminari teemaks on “Stenaariumi dramaatilise struktuuri reeglid”.

AVALOENG
26/11/2005
Kell 12:00 KINO SÕPRUS

Anna Doyle

Onedotzero juhtfiguur Anna Doyle on kutsutud Sõpruse kinno rääkima viimase 10 aasta  liikuva graafika ja animatsiooni arengust, ning selle “ebatraditsioonilisest” kasutusest filmis, arhitektuuris, graafilises disainis, reklaamis, muusikas, moes jne. Filmiklippidega illustreeritud loengus võtab Doyle vaatluse alla, kuidas uue meedia tehnoloogia on loonud uusi väljendusvahendeid audiovisuaalkunstides. Loengule on oodatud antud valdkondades tegutsevad professionaalid ja tudengid ning kõik, kes on huvitatud audiovisuaalkultuuri uutest suundadest ja selle seostest muude meediumitega.

Lisainfo Onedotzero kohta: www.onedotzero.com


prg. mart kalmo